Zalety tresury psa z zastosowanie obroży elektrycznej

Pies w naszym domu jest przyjacielem, towarzyszem zabaw i  spacerów, niejednokrotnie stróżem i obrońcą. Przebywanie z nim daje wiele przyjemności, ale może być również źródłem kłopotów. Odpowiednia tresura szybko i skutecznie rozwiąże wiele problemów. Nie musimy korzystać z pomocy tresera i kosztownych lekcji. Wystarczy zastosować jeden z rodzajów obroży elektrycznej.

zalety_tresury_z_obroza_elektryczna

Tresura zwierzęcia  przy pomocy obroży elektrycznej może być prowadzona u psów, które skończyły szósty miesiąc życia. Młodsze psy nie kojarzą jeszcze związków przyczynowo-skutkowych. Większość obroży elektrycznych posiada kilka lub więcej poziomów impulsów. Umożliwiają one wysyłanie impulsów ostrzegawczych lub ciągłych. Niemal każda obroża elektryczna jest wodoodporna. Może być używana przez cały rok bez względu na pogodę.

Zasięg oferowanych systemów wynosi od  kilkudziesięciu metrów, aż do trzech kilometrów. Zastosowanie obroży elektrycznej pozwala na nauczenie psa posłuszeństwa podczas wychodzenia z domu. Skutecznie oduczy ciągania na smyczy, uciekania podczas spacerów. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia nasz pupil nauczy się szybko reakcji na impulsy lub dźwięki emitowane przez obrożę i będzie posłusznie wracał do właściciela.

Wiele psów pozostawionych w domu bez opieki uciążliwie ujada, szczeka, lub przeciągle wyje. Takie zachowanie może być źródłem konfliktów sąsiedzkich. Aby ich uniknąć zastosujmy  u psa obrożę antyszczekową. Elektryczna obroża antyszczekowa działa automatycznie tzn. reaguje na szczekanie psa noszącego obrożę, przez co podejmuje właściwą korektę zachowania. Musimy pamiętać, że tego rodzaju obroży nie używamy dłużej niż dwanaście  godzin dziennie.

Często nasz ulubieniec wybiera w domu miejsca, które nie są dla niego przeznaczone. Z upodobaniem wyleguje się na nowej kanapie,  lub próbuje zajmować łóżko w sypialni. Wystarczy zastosować system – niewidzialna strefa domowa, aby go skutecznie od takich zachowań odzwyczaić. Zakładamy psu elektryczną obrożę sprayową. W momencie zbliżania się do granicy strefy wyznaczonej przez czujnik, obroża wyzwala nieprzyjemny dla zwierzęcia zapach , który jest niewyczuwalny dla ludzi. Pies szybko zapamiętuje miejsca, z których był odstraszany nieprzyjemną wonią.

Na podobnej zasadzie działa system – niewidoczne ogrodzenie, który możemy zainstalować w ogrodzie. Elektryczna obroża założona psu, emitując odpowiednie dźwięki lub impulsy nie pozwoli zbliżyć się zwierzęciu do naszych ulubionych roślin. Zapobiegnie również zanieczyszczaniu piaskownicy lub basenu. Odwiedzając strony internetowe możemy zapoznać się z bogatą ofertą obroży elektrycznych i wybrać odpowiednią dla naszego pupila. Tresura przy pomocy obroży elektrycznej może być łatwa i przyjemna.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.