Wychowanie psa przy pomocy obroży elektrycznej

Psy są coraz częstszymi towarzyszami naszego życia. Może nam się trafić wyjątkowo potulny i grzeczny egzemplarz który nie wymaga większej uwagi. A co w  przypadku gdy nasz szczeniak wyrośnie na nieznośnego i głuchego na komendę osobnika. Rozwiązaniem w takim przypadku może być tresura użyciem obroży treningowej. Gdy nasz wychowanek skacze na gości, wyjada śmieci do śmietnika, ucieka do innych psów i w nosie ma nasze nawoływania warto sięgnąć po sprawdzony produkt jakim jest obroża treningowa. Bardzo szybko nasz pies zacznie być posłuszny a efekty szkolenia nas zadziwią. Na efekty nie trzeba długo czekać albowiem często już po kilku dniach szkolenia nie trzeba dwa razy powtarzać komendy wydanej naszemu pupilowi. Na rynku możemy spotkać się z wieloma modelami tych produktów w których podstawową różnicą jest zasięg oraz sposób zasilania.

Obroża do tresury PetSafe 250M TrainerObroża elektryczna do zwykłych spacerów sprawdzająca się przy szkoleniu jest obroża PetSafe 250 M Trainer. System ten pozwala na kontrole psa na dystansie do dwustu pięćdziesięciu metrów. Impuls stopniowany jest w 8 poziomach co wystarczy do poskromienia większości osobników natomiast dla bardziej upartych psów obroże została wyposażona funkcje Booster pozwalającą zwiększyć impuls natychmiastowo. Dla wygody użytkowników zasilanie obroży i pilota odbywa się poprzez ładowalne akumulatorki.

 

Obroża elektryczna Num'axes Canicom 5.800Drugim zestawem godnym polecenia jest obroża Canicom 5.200 uznanej francuskiej marki Num’axes. Obroża zasilana jest poprzez wymienne baterie. Została wyposażona w 8 poziomów impulsów, dźwięk oraz wibrację. Jest to bardzo przydatna funkcja ponieważ użytkownik może wybrać ostrzeżenie na które będzie reagował jego pies a także wibracja może zastąpić dźwięk dla psów mających problem ze słuchem. Odległość na jakiej współpracuje pilot obrożą sięga nawet dwustu metrów co jest zwykle wystarczające do amatorskiej tresury psa. Obroże tego producenta cechują się wysoką bezawaryjnością w użytkowaniu. Właściciele problematycznych pupili powinni rozważyć zakup takiego sprzętu aby ułatwić sobie oraz swojemu pupilowi przebywanie w twoim towarzystwie. Szkolenie jest ważne gdy nie chcemy aby nasz pupil stał się psem którego w pewnym momencie nie można już poskromić.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.