Wybór obroży elektrycznej

Obroża elektroniczna to doskonała forma pomocnicza podczas tresury psa. Jej wybór zależy nie tylko od wielkości psa, ale i również od wymagań tresera. Zazwyczaj takie obroże można stosować już u psów, których waga przekracza 3,6 kg. Są również takie (te bardziej zaawansowane), które przez nieco większe gabaryty będą wygodniejsze dla dużych psów.

Podstawowa zasada jaką należy kierować się podczas wyboru obroży to zasięg. Jeżeli mamy problem z psem spuszczonym ze smyczy to możemy niestety zapomnieć o zasięgu 100 metrów. Zasięg jaki oferuje dany model to zasięg w otwartym terenie. Zatem jeżeli dochodzą do tego lasy, bądź tereny górzyste to zasięg ten traci na wartości.

Jeżeli mamy dość niesfornego psa to przyda nam się, dodatkowa funkcja Booster. Funkcja ta to impuls podwyższony o dwa poziomy. Przydaje się to w sytuacjach awaryjnych, gdy na przykład pies zbliża się do ruchliwej ulicy. Kilka zestawów posiada tzw. lokalizator dźwiękowy. Umożliwia to zlokalizowanie psa w terenie poprzez wysyłanie przez obrożę sygnału dźwiękowego.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.