Tresura małego psa z obrożą elektryczną

Obroża elektryczna sprawdzi się także podczas tresury niewielkiego psa. Tresura niewielkiego czworonoga za pomocą obroży elektrycznej, nie musi być wcale droga, gdyż im mniejszy pies, tym mniejszy zasięg jest nam tak naprawdę potrzebny. Ponadto obroże przeznaczone dla małych psów są najczęściej zasilane poprzez wymienną baterię, a nie akumulatorek doładowywany, co też obniża koszty produkcji takiego systemu.

Jeżeli chodzi o obrożę z pilotem do tresury w terenie to minimalna waga jaką pies powinien posiadać to 3,6 kilograma. Ta minimalna waga jest wskazana choćby z tego powodu, by ciężar odbiornika elektronicznego obroży nie powodował dyskomfortu u niezbyt dużego psa. Ponadto parametry impulsów korekcyjnych dostosowane są także w takiej obroży do psów mniejszych, a co za tym idzie wrażliwszych na fizyczne bodźce.

Obroże antyszczekowe to coraz szerszy wachlarz produktów. Tutaj minimalna waga psa przy kilku modelach wynosi 2,7 kilograma. Jest to zdecydowany plus, ze względu na to, że to właśnie małe psy szczekają najwięcej. Obroże antyszczekowe to także różnorodność pod względem sposobu działania. Naszemu małemu, hałaśliwemu psu możemy zakupić obrożę działającą w oparciu o wydzielanie nieprzyjemnego dla psiego nosa zapachu, ultradźwięki – dźwięki o częstotliwości nieprzyjemnej dla psów bądź impulsy korekcyjne.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.