Tradycyjne i nowatorskie metody szkolenia psa

Zastosowanie najnowszych zdobyczy technologicznych w różnych branżach nie jest niczym dziwnym. Innowacyjne rozwiązania mają ułatwiać nam życie, więc nic dziwnego, że stosuje się je także w produkcji artykułów dla zwierząt domowych. Szkolenie psa wygląda dzisiaj zupełnie inaczej, niż kiedyś. Wszystko dzięki wprowadzeniu na rynek urządzeń, które możemy wykorzystać w czasie tresury, czyniąc ją skuteczniejszą i szybszą. W zależności od tego, czy chcemy psa nagrodzić, czy też ukarać, mamy kilka możliwości. Niektórzy decydują się na szkolenie pupila przy wykorzystaniu sygnałów dźwiękowych.

Kliker do tresury psa - z przypięciemTutaj znakomicie sprawdza się kliker np. kliker 3 w 1 marki Karlie. Ten sposób nauki psiaka, aby wykonywał nasze komendy, sprawdza się, jeśli jesteśmy konsekwentni i systematycznie ćwiczymy z psem wykonywanie naszych poleceń. Dźwięk klikera jest przyjemny dla psiego ucha, więc wykorzystujemy go, aby dać psu do zrozumienia, że jesteśmy zadowoleni z jego zachowania. Wynagrodzenie pupila dźwiękiem warto połączyć z nagrodą w postaci psiego przysmaku. Sygnał dźwiękowy zapewnia nam także ultradźwiękowy treser marki PetSafe, który możemy kupić w sklepach internetowych. Takie urządzenie pozwala na wysłanie zarówno sygnału przyjemnego, jak też karcącego naszego ulubieńca. Ponadto najnowsze rozwiązania pomagają nam w tresurze psa nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu.

Obroża antyszczekowa EasyPet NoBark 60Możemy wykorzystać bowiem obrożę antyszczekową np. model EasyPet No Bark 60. Produkty te uruchamiają się automatycznie, kiedy nadajnik zarejestruje psie zachowanie, które chcemy wyeliminować. Dzięki takim produktom możemy śmiało zostawić psa samego w domu lub ogródku i mieć pewność, że nic nie nabroi w momencie, kiedy będziemy w pracy, szkole lub na spotkaniu ze znajomymi. Koniecznie dobierzmy produkt do naszych potrzeb i do warunków fizycznych psiaka. Mimo, że technologia jest dzisiaj zaawansowana, istnieją przeciwwskazania do stosowania niektórych wynalazków. Przykładowo obroże wysyłające impulsy elektryczne nie powinny być zakładane psom z chorobami układu krążenia.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.