Szczekanie na spacerze

Podczas spaceru pies nie zawsze zachowuje się w taki sposób, w jaki oczekuje od niego tego właściciel. Jednym z częściej spotykanych przy tej okazji problemów jest obszczekiwanie przez czworonoga przechodniów. Generalnie rzecz biorąc, pies powinien wychodzić na spacer w kagańcu, ale jak doskonale wiadomo, nie wszyscy i nie zawsze do tej zasady się stosują – poza tym przecież i w kagańcu może groźnie powarkiwać.

Ludziom nie trudno się dziwić, że są z tego powodu oburzeni i patrzą na zakłopotanego zachowaniem pupila właściciela niczym na przestępcę. Oduczenie psa takich odruchów wymaga sporo czasu, a efekty na pewno nie przyjdą od razu – a przecież na spacery ze zwierzęciem chodzić trzeba. Dlatego też dobrym rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji okazać się może antyszczekowa obroża.

Jednakże przed pierwszym wyjściem na spacer z taką właśnie obrożą trzeba do niej psa przyzwyczaić – a to najlepiej robić w domu. W przeciwnym wypadku trudno będzie przewidzieć reakcję zwierzęcia, poza tym nie chodzi o to, aby je wystraszyć.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.