Systemy śledzące dla psów myśliwskich

Pewne cechy zwierząt warunkują to, w jakich rodzajach polowań czują się one najlepiej. Biorąc pod uwagę możliwości psów w tym zakresie i ich przydatność do polowań, wyszczególnić można takie rodzaje psów myśliwskich jak dla przykładu psy gończe, tropowce, płochacze oraz dzikowce. Ich szkoleniem zajmują się z reguły osobiście sami właściciele, chociaż niekiedy decydują się na oddanie czworonoga w ręce specjalistów od treningów. W jednym i w drugim przypadku z powodzeniem można stosować urządzenia elektroniczne takie jak między innymi elektryczne obroże czy ptasie wyrzutnie.

 systemy-sledzace

Wyszkolenie dobrego psa myśliwskiego jest procesem wymagającym czasu oraz cierpliwości. Każde zwierzę znosi to inaczej, chociaż oczywiście są rasy, które zupełnie nie nadają się na psy myśliwskie. Oprócz wyżej wymienionych systemów bardzo przydatne okazują się również systemy śledzące – egzamin zdają one zwłaszcza w przypadku młodych psów. Taki system składa się z dwóch podstawowych urządzeń. Jednym z nich jest obroża zakładana psu i wyposażona w specjalny odbiornik, drugie urządzenie natomiast służy właścicielowi do zdalnego sterowania.

Jest to wielokanałowy odbiornik, dzięki któremu obroża może zostać włączona albo wyłączona. Bardzo często zestawy te wyposażone są także dodatkowo w słuchawki. Są tak skonstruowane, aby za ich pomocą można było śledzić w ty, samym czasie nie jedno zwierzę, ale nawet i do stu. Dzięki czujnikom ruchu w obrożach wiadomo czy zwierzę jest w ruchu, czy też nie. Takie systemy to zaawansowane urządzenia, które przydadzą się nie jednemu myśliwemu.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.