Przyjęcie psa pod swój dach

Szkolenie naszego psa warto rozpocząć zaraz po jego przyjściu pod dach naszego domu. Ustalić najpierw należy jego teren, to jest, gdzie może się bawić, załatwiać swoje potrzeby. Następnie musimy wyznaczyć mu legowisko, tak zwane miejsce tylko dla niego. Tam będzie miał spokój i będzie mógł wypoczywać. Musimy pamiętać, by konsekwentnie przestrzegać zasad, które wtedy mu wpoiliśmy. Problemy zaczynają się właśnie wtedy, gdy właściciele zaczynają mieszać psom w głowach: raz im na coś pozwalają, a innym razem zabraniają. Pies w tym wypadku nie wie, co wolno, a czego nie i próbuje „na ślepo” robić wszystko. Zanim zaczniemy uczyć psa, sami zwracajmy uwagę na to, czy jesteśmy opanowani, cierpliwi i czy trzymamy emocje na wodzy. W przypadku posiadania szczeniaka cierpliwość musimy liczyć podwójnie.

Przygotuj się na nowego członka rodziny

Dziecku dużo łatwiej jest wytłumaczyć, co wolno, a czego nie, a pies natomiast tego nie rozumie. Gdy mamy gorszy nastrój nie bierzmy się za ćwiczenia z naszym pupilem. Zwierzęta doskonale wyczuwają nasze nastroje. Pies wtedy zaczyna się martwić i nie skupia się na wykonywaniu poleceń. Na początku szkolenia starajmy się poznać, co wpływa pozytywnie na przyswajanie wiedzy przez naszego psa. Niektórzy określają to mianem motywatorów. Są to smakołyki, które możemy dawać zwierzakowi, gdy pozytywnie wykona naszą komendę. Często może to być przysmak psi w postaci karmy, kawałków wędliny lub też żółtego sera. Zależy to od upodobań konkretnego zwierzęcia. Wybierając motywator możemy postawić go przed wyborem, trzymając w jednej ręce na przykład piłkę, a w drugiej smakołyk – sprawdźmy co wybierze. Na tym etapie szkolenia pies nie wykonuje komend z miłości do ciebie, jednak po to, by zdobyć przysmak. Przy trenowaniu czworonoga ważne jest odpowiednie przystosowanie domu.

Zadbajmy o to, by w naszych drzwiach znalazły się drzwiczki dla psów, na przykład firmy Staywell. Tego typu drzwi mają 4 opcje otwierania, co pozwala na lepsze przystosowanie ich do upodobań naszego pupila. Jest to seria wykonana z myślą o małych czworonogach. Przed zakupem określmy wielkość psa, by móc później dokonać odpowiedniego wyboru. Na przykład drzwiczki dla małych psów są stworzone dla pupili ważących nie więcej niż siedem kilogramów. Tego typu klapka posiada wymiary 175 mm szerokości i 168 mm wysokości. Posiadając tego rodzaju atrybut, nasz pies odpowiednio przeszkolony, będzie mógł na przykład wyjść na zewnątrz za potrzebą bez konieczności ciągnięcia nas za nogawkę spodni.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.