Pies w ogrodzie

Podstawowe problemy z psem i ogrodem to przede wszystkim ucieczki czworonoga oraz niszczenie zieleni za jego sprawą. Pomijam już takie wypadki jak płoszenie ryb w oczku wodnym w przypadku, gdy pies zechce się wykąpać lub pozostawione odchody w piaskownicy dziecka. Dlatego wszyscy stawiają coraz więcej płotów, równiez coraz wyższych, ale to i tak nie zdaje egzaminu.

pies-w-ogrodzie

Psy bardzo szybko uczą się, jak sobie z takimi przeszkodami radzić i po jakimś czasie bez problemu je obchodzą. Warto zatem sięgnąć po elektroniczne systemy jakimi są niewidoczne ogrodzenia. W przeciwieństwie do barier powyżej wymienionych, nie mają one najmniejszego wpływu na estetykę otoczenia. Ponadto są całkowicie bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Taki system składa się z obroży zakładanej psu, nadajnika oraz z kabli, za pomocą których wyznacza się zakazane dla zwierzęcia sfery. W momencie, kiedy pies usiłuje się tam dostać, obroża emituje dźwięki lub gdy pies podejdzie jeszcze bliżej obroża skarci pas impulsem korekcyjnym – elktrostatycznym, który napnie mu mięśnie. W kilka dni po instalacji ogrodzenia pies będzie już stosował się do nowej bariery. Potem juz tylko dosłownie przez przypadek będzie wchodził w strefy korekcyjne.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.