Pies na stres :)

Stwierdzenie, iż posiadanie psa pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka nie jest żadnym wymysłem, ale faktem potwierdzonym naukowo. Oczywiście, aby układ był korzystny dla obu stron, właściciel musi mieć odpowiednie nastawienie do zwierzęcia, natomiast zwierzę musi być odpowiednio przeszkolone.

Dzięki temu można je oduczyć niepożądanych zachowań, a przy szkoleniu skorzystać można między innymi z pomocy obroży treningowych. W każdym bądź razie obecność psa w domu sprawia, że ludzie czują się mniej wyalienowani i samotni. Pies jest również cudownym antidotum na stres. Bawiąc się ze zwierzęciem czy wychodząc z nim na spacer, szybko zapominamy o codziennych troskach i problemach. Przez to stajemy się spokojniejsi, spada u nas też ryzyko dostania zawału serca.

Ogólnie rzecz biorąc, tych problemów ze zdrowiem jest wówczas mniej, ponieważ dzięki psu człowiek staje się bardziej radosny i pozytywniej nastawiony do życia oraz innych osób. Przez to jego psychiczne samopoczucie jest znacznie lepsze.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.