Pies i obroża elektroniczna do tresury

Rozważając kwestię szkolenia psa i jego zachowania, można by przytoczyć słowa znanego polskiego poety Stanisława Jerzego Leca “Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch”. Zastanówmy się teraz dlaczego na świecie istnieje przekonanie, iż zwierzęta są złe. Zwierzę rodzi się jako Tabula Rasa (czysta karta), którą My jako właściciele czy też towarzysze życia mamy obowiązek nauczyć wszystkich niezbędnych do przeżycia zachowań, a to że nasi podopieczni z czasem stają się agresywni to już są następstwa uchybień jakich dopuściliśmy się w trakcie szkolenia. Popularne jest także powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i właśnie tym powinniśmy się sugerować w wyborze naszego domowego zwierzaka, który jest uzależniony od Nas jak małe dziecko. Przychodząc do naszego domu po raz pierwszy nasz pupil nie jest świadomy co go czeka tak więc musimy dołożyć wszelkich starań, żeby czuł się jak u siebie.

Praca nad psem z obrożą do tresury

Troska z jaką musimy otoczyć malucha jest wyznacznikiem jego późniejszych nawyków, które często mogą być przyczyną nieprzyjemnych zdarzeń. Dlatego też tak ważne jest to czego uczymy pupila, bo na pewno zapamięta to wszystko z doskonałą precyzją. Jeżeli nie jesteśmy pewni w tym co robimy, a pies sprawia pewne problemy wychowawcze możemy wspomóc się elektronicznymi systemami przygotowanymi specjalnie dla psów wymagających dodatkowej tresury. Doskonałym rozwiązaniem będzie na przykład obroża treningowa, która pomoże kontrolować i korygować niechciane nawyki psa. Na naszym rynku dostępne są różne rodzaje obroży elektronicznych, które idealnie pomogą nam pozbyć się nieodpowiednich zachowa pupila.

Szczególnie polecane są te z certyfikatem ECMA, zasilane na akumulatorki i z dodatkowymi ostrzeżeniami dźwiękowymi lub wibracyjnymi jak na przykład SportDog 1200 i 1600. Szczególną uwagę powinno na nas zwrócić również to czy dany produkt posiada sporą ilość impulsów gdyż w późniejszym czasie doskonale sprawdzi się to w profesjonalnym treningu. Dodatkowym atutem takich obroży jest funkcja Booster, która jest odpowiednikiem dodatkowego impulsu większego o dwa stopnie wcześniej ustalonego poziomu. Należy jednak pamiętać, że takie obroże nadają się dla psów, które ukończyły 6 miesiąc życia. Będzie to nowy gadżet na szyi psiaka tak więc pozwólmy mu przywyknąć do nowej sytuacji. Tresura psa za pomocą obroży elektronicznej jest niezwykle prosta a efekty widać niemalże od razu.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.