Oducz psa złych nawyków przy pomocy obroży elektronicznej

Aby jak najlepiej radzić sobie z psem, musimy koniecznie budzić w nim respekt, by traktował nas jak przewodnika stada. Zazwyczaj taki rodzaj kontroli doskonale się sprawdza, ale co będzie, jeśli pies zostanie sam w domu, a my nie będziemy mogli go w żaden sposób kontrolować? Oczywiście jak można się spodziewać, pies pozbawiony przewodnika stada sam zacznie się takim czuć. Skutkiem będzie wiele zachowań, które uznalibyśmy za niestosowne, czy karygodne. Jest jednak skuteczny sposób na to, by ujarzmić swojego pupila na tyle skutecznie, że pod naszą nieobecność nie będzie mu do głowy przychodziło demolowanie mieszkania, czy przeszukiwanie śmietnika. Obroże elektroniczne doskonale nadają się do oduczania złych nawyków, które nabył nasz pies.

Negatywne zachowanie psa - jak sobie z tym radzićObroża taka pozwala w bardzo prosty sposób karcić psa za nieodpowiednie zachowanie, jednocześnie sprawiając, że nie będzie on w stanie skojarzyć kary z naszą obecnością. Pozwoli to na wyrobienie u pupila przekonania, że nigdy nie jest bezkarny i nawet bez nas w pobliżu, kara go nie ominie. Oczywiście obroża sama nie zadziała i to do właściciela psa należy dopilnowanie, by uruchomić sygnał korekcyjny w odpowiednim czasie. Najbardziej skuteczną metodą pracy z obrożą elektroniczną jest przypilnowanie psa z ukrycia do momentu, aż zacznie wykonywać jedną z zakazanych czynności. Kiedy tylko zauważymy, że zaczyna dziać się coś złego, natychmiast powinniśmy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie zdalnego sterowania. Obroże elektryczne aktywowane są właśnie przy użyciu pilota. Naciskając przycisk odpowiedzialny za uwolnienie sygnału korekcyjnego możemy zadziałać na kilka sposobów, w zależności od tego, jaki model obroży zakupiliśmy.

Najprostsze i najbardziej delikatne są sygnały zapachowe, ale nie działają one w przypadku każdego psa. Kolejnym poziomem w skali skuteczności jest zastosowanie generatora wysokich częstotliwości. Psy, jak wiadomo, mają bardzo wrażliwy słuch i dźwięki o wysokiej częstotliwości są dla nich bardzo dokuczliwe. Taki sposób na skarcenie będzie już znacznie bardziej skuteczny. Mimo wszystko czasami możemy mieć do czynienia z psem odpornym na większość sygnałów. W takim wypadku producenci obroży oferują najbardziej zaawansowane modele, które posiadają zdolność generowania impulsów elektrycznych o wysokim napięciu. Obroże elektryczne mogą więc być stosowane w bardzo wielu przypadkach, a jednocześnie możemy być dla psa tak delikatni jak to tylko możliwe.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.