Jak obroża elektryczna może być użyta do tresury psa ?

Zazwyczaj problemy z psem da się jakoś rozwiązać. Najczęściej jednak potrzeba na to odpowiednio wiele czasu i dużo … cierpliwości lub można zastosować obrożę elektryczną wspomagającą tresurę psa.

Obroża elektryczna do tresury psa

Obroża elektryczna do tresury psa

Obie te zmienne występują jednak w przyrodzie w znacznym niedomiarze 🙂 Co robić jeśli brakuje nam już sił i czasu na mozolną pracę nad naszym psem, a od efektów tresury psa często zależy czy będziemy nadal mogli się nim zajmować bo na przykład sąsiedzi mają już dość wycia psów i notorycznego przeskakiwania naszego psa na ich posesję.

Wiele osób, które posiadają psa wciąż jeszcze nie poświęca mu odpowiedniej uwagi. Część nie chce – bagatelizując często coraz poważniejsze problemy z zachowaniem się psa, część właścicieli jednak zwyczajnie nie może poświęcić psu tak dużej ilości własnego czasu.

Stając przed trudnymi dylematami często szukamy ratunku zadając sobie na przykład pytanie czy są rozwiązania szybko i skutecznie wspomagające tresurę psa – systemy które faktycznie mogą w jakiś sposób pomóc rozwiązać te prostsze i bardziej złożone problemy z zachowaniem się psa ?

Ciekawym rozwiązaniem wielu problemów z psem są obroże elektryczne wspomagające tresurę psa. Od dawna znane na zachodzie, w Polsce wciąż jeszcze uznawane za pewien przejaw snobizmu. Na szczęście jednak coraz większa oferta różnych uznanych producentów stopniowo sprowadza ceny tych urządzeń do akceptowalnego poziomu przez co obroże elektryczne są dostępne nie tylko dla profesjonalnych treserów ale również dla przeciętnego właściciela psa.

Ze względu na model obroża elektryczna występuje jako klasyczna obroża do tresury psa w zestawie z pilotem kontrolującym jej działanie, jako obroża antyszczekowa ograniczająca nadmiernie uciążliwe szczekanie i wycie psów oraz jako obroża elektryczna pracująca w systemie ogrodzenia dla psów.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.