Obroża elektryczna dla kota ? Jak sprawdzić i jak stosować.

Wiele osób zetknęło się z pewnością z elektryczną obrożą z pilotem, która służy do tresury psa w otwartym terenie. I właściciele kotów zastanawiają się zapewne czy istnieje również coś takiego, ale dla kotów ? Elektryczna obroża do nauki komend – niestety nie, ale niewidoczne ogrodzenie zapobiegające ucieczkom kotów – owszem istnieje.

Obroża elektroniczna dołączona do zestawu niewidzialnego ogrodzenie dla kota jest bardzo mała i lekka. A co za tym idzie, drobnej budowy koty nie będą odczuwały dyskomfortu podczas noszenia takiej obroży. W ogrodzie należy jeszcze rozłożyć cienki przewód, najlepiej wzdłuż ogrodzenia, by właśnie tam reagowała obroża, nie pozwalając kotu opuścić posesji.

Przewód podłączamy też do specjalnego nadajnika, która za pomocą rozłożonego uprzednio kabla, będzie wysyłał sygnał radiowy do obroży, gdy ta pojawi się wraz z kotem niedaleko przewodu. Odebranie sygnału w obroży skutkuje impulsem elektrostatycznym o małym napięciu, który kotu odbiera jako nieprzyjemne odczucie.

Dzięki zastosowaniu elektronicznych obroży dla kotów tego typu systemu nie działają jak normalne pastuchy elektryczne ponieważ kot już zbliżając się do ukrytego kabla wie, dzięki ostrzeganiu dźwiękowemu, że dalej nie powinien przechodzić. W przypadku typowych ogrodzeń dla kotów istnieje tylko jeden system marki PetSafe przeznaczony specjalnie dla tych zwierząt. Co ciekawe do tego systemu można w późniejszym okresie dokupić zarówno obroże elektryczne dla kotów jak i dodatkowe obroże dla psów – oczywiście pod warunkiem że koty dogadują się z psami w ogrodzie 🙂

Trzeba też uważać na oferowane często ogrodzenia gdzie typowa psia obroża, ciężka i działająca na zasadzie mocnego “psiego” impulsu są oferowane jako obroże elektroniczne dla kota. Warto sprawdzić czy sprzedawca oferujący taki system nie ma go również w ofercie dla psów i wszelkie tłumaczenia o uniwersalności takich ogrodzeń brać naprawdę do siebie z dużym dystansem.

Ogrodzenie kocie znajdziesz na przykład w sklepie firmowym petsafe.pl – zawiera ono dodatkowy certyfikat ECMA co świadczy i o dobrej jakości i o przestrzeganiu zaleceń tej organizacji odnośnie siły i specyfikacji impulsu elektrostatycznego.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.