O obroży elektrycznej słów kilka

Jest wiele bardzo aspektów użytkowania obroży elektrycznej o jakich powinieneś pamiętać. Po pierwsze nie stosujemy obroży elektrycznej w przypadku szczeniąt! Nie są one jeszcze na tyle rozwinięte, by kojarzyć związki przyczynowo-skutkowe. Dlatego wszędzie znajdziesz informację, że tego typu urządzenia przeznaczone są dla psów w wieku wyższym niż sześć miesięcy.

obroza-elektryczna

Po drugie – waga psa. Obroża elektroniczna nie może być stosowana u psów, których waga jest mniejsza niż trzy i sześćdziesiątych kilograma. Część zestawów przeznaczona jest dla psów, których waga nie może być mniejsza niż pięć lub nawet dziesięć kilo! Po trzecie: obrożę elektryczną stosujemy tylko wtedy, gdy nasz pies zna już komendy, które właśnie chcemy „podszlifować” bądź zacząć egzekwować.

Po czwarte – czytaj zawsze uważnie instrukcję. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przed pierwszym użyciem. Najczęściej zestawy do tresury psów zasilane są na akumulatorki, więc dokonaj pełnego ładowania, by dobrze się one sformatowały. Kolejna sprawa to zakładanie psu takowej obroży. Dopasowanie obroży wykonujemy, gdy nasz pies stoi. Wtedy unikniemy zbędnego luzu w pasku obroży. Pomiędzy obrożę a szyję psa powinien mieścić się mały palec ręki. Jest to bardzo ważne, gdyż elektrody obroży, przesuwając się mogły by powodować podrażnienia skóry psa

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.