Masz problem z wychowaniem swojego psa?

Podejmując się tresury psa w domu lub na własnym podwórku, nie potrzebujemy obroży działającej na duże odległości. Jeśli posiadamy dobry refleks i potrafimy szybko zareagować naciskając przycisk na pilocie, kiedy nasz pupil zaczyna się oddalać, możemy podjąć się szkolenia na otwartej przestrzeni i użyć do tego celu jednego z modeli o małym zasięgu. Są to zarówno obroże oparte na metodzie wysyłania impulsów elektrycznych, jak i produkty bazujące na emisji nieprzyjemnego dla naszego ulubieńca zapachu. Ten ostatni sposób został użyty przy produkcji obroży marki Multivet, która w przypadku nieposłuszeństwa wypuszcza dawkę niemiłego zapachu. Co ciekawe, woń jest niewyczuwalna i zupełnie obojętnie wpływa na ludzi.

Nie potrzebujesz behawiorystyU psa budzi natomiast niemiłe uczucie i skutecznie motywuje go do zaniechania postępowania, po którym nastąpił zapach. Substancja jest hipoalergiczna, więc można ją bezpiecznie stosować u psów ze skłonnościami do uczuleń. Obroża posiada system ostrzegania przed dawką sprayu. Oczywiście, o jej działaniu decyduje właściciel za pomocą specjalnego pilota. Zestaw nadaje się do stosowania dla zwierząt z chorobami układu krążenia. Trzeba pamiętać, że zasięg pilota to jedynie 85 metrów, więc warto pomyśleć o tym modelu w przypadku, kiedy nasz pies jest domatorem. Wtedy mamy też pewność, że zapach nie uleci z wiatrem, ale skutecznie oduczy psa określonego zachowania. Innymi produktami dla amatorów oraz osób, które nie przeprowadzają tresury na dużych odległościach, są propozycje marek Innotek oraz PetSafe.

Ta ostatnia posiada zasięg 100 metrów i przeznaczona jest dla psów ważących co najmniej 18 kilogramów. Cały zestaw jest wodoodporny, a lekkość obroży zapewnia komfort naszemu ulubieńcowi. Zarówno cena, jak i działanie tego modelu cieszą się sporym zainteresowaniem. Opinie zadowolonych klientów mówią same za siebie. Za dobre pieniądze można skutecznie nauczyć psiaka poprawnego zachowania. Marka Innotek oferuje nam obrożę FS-15E, która działa na odległości 125 metrów. Pilot jest bardzo lekki, bo waży jedynie 30 gram. Obroża posiada system ostrzegania dźwiękiem oraz certyfikat ECMA. W tym przypadku cena również jest zadowalająca. Dodatkową zaletą jest 7 poziomów impulsów, co pozwala dostosować ich siłę do wrażliwości psa. Może się bowiem okazać, że już najlżejszy bodziec przekona naszego pupila do zaniechania np. rozkopywania ogródka.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.