Lokalizacja psa – gps czy radio ?

Jeśli pies już nam ucieknie to koniecznie musimy go odnaleźć. W przeciwnym razie trafić on może do schroniska i jeśli nie posiada chipa, to możemy już go więcej nie zobaczyć. Ponadto jeśli przygarnie go ktoś obcy, to także już do nas nie wróci (chyba, że ucieknie nowym właścicielom).

Jak zadbać o to by pies był zawsze w pobliżu? Tego zapewnić się nie da bez instalacji niewidocznego ogrodzenia. Lecz jeśli nie chcemy sięgać po tego typu rozwiązania, musimy zadbać o to by w razie potrzeby szybko odnaleźć naszą zgubę. A żeby ją odnaleźć musimy wiedzieć gdzie jest lub gdzie się nasz pies wybiera.

Pomocne w tej sprawie są lokalizatory GPS, które precyzyjnie określają położenie naszego psa, niektóre modele są w stanie podać nawet dokładny adres miejsca pobytu naszego czworonoga. Jeśli natomiast pies znika z Twojego pola widzenia w najbliższym otoczeniu, zalecamy sprawdzić urządzenie zwane lokalizatorem radiowym. Pomaga on waśnie w odnalezieniu czworonoga w najbliższym otoczeniu.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.