Którą obrożę antyszczekową wybrać ?

Stosowanie u psów elektrycznych obroży antyszczekowych wiąże się z kilkoma istotnymi czynnikami , o których przy tej okazji koniecznie trzeba pamiętać. Ważny jest przede wszystkim wiek psa (musi mieć ukończone sześć miesięcy), jego rasa oraz stan zdrowia (w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się ze sprzedawcą lub weterynarzem). W sklepach dostępne są różne modele takich obroży – mniej lub bardziej funkcjonalne, wszystko zależy od tego, na co konkretnie jest zapotrzebowanie. Najbardziej skuteczne są obroże elektryczne, które wyposażone są w czujnik wibracji krtani.

Jak dobrać obrożę przeciw szczekaniu psa

Stosując takową obrożę nie musimy się martwić, że nasz pies zostanie skarcony gdy zaszczeka inny pies. Właśnie dzięki czujnikowi obroża rozpoznaje szczekanie psa noszącego obrożę. Istotne jest również odpowiednie założenie obroży a mianowicie elektrody muszą być w stałym kontakcie ze skórą. W związku z czym zakładając psu obroże należy zrobić to tak aby pomiędzy szyję psa a nadajnik wszedł nasz mały palec. Wtedy obroża elektroniczna będzie założona poprawnie. Jeżeli pies jest niewielkich rozmiarów równie skuteczne są obrożę ultradźwiękowe wyposażone w mikrofon, który wychwytuje szczekanie psa i w efekcie emituje ultradźwięki nieprzyjemne dla ucha psa. W przypadku psa, który najbardziej przeszkadza w domu można zastosować obrożę sprayową, gdyż na dworze spray się ulotni.

Chociaż obroże dobrych, uznanych producentów i posiadające stosowne atesty są dla zwierzęcia bezpieczne, to jednak ich stosowanie należy odpowiednio dawkować – pies nie może cały czas chodzić w takiej obroży, kilka godzin na dobę to maksimum. Jeżeli ktoś obawia się, że po jej zdjęciu zwierzę zacznie zachowywać się w niestosowny sposób, może skorzystać z atrapy – jest to wręcz zalecane, zwłaszcza w pierwszej fazie treningu. Ponadto pamiętać też trzeba, że w przypadku deszczowej pogody należy zmniejszyć moc impulsów – sierść psa jest bowiem w taką pogodę mokra i wyjątkowo dobrze przewodzi takie impulsy, więc mocne nie są tu potrzebne.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.