Aktywność i dyscyplina

Każdemu psu – bez względu na to, jaką rasę reprezentuje – trzeba codziennie dostarczyć odpowiedniej dawki ruchu. Bardzo błędne jest przekonanie (z którym dość często można się jednak spotkać), że im mniejszy jest pies, tym mniej ruchu potrzebuje.

Wychodzenie na spacer służy nie tylko temu, aby nasz pupil załatwił swoje fizjologiczne potrzeby. Dzięki zapewnieniu mu stosownej porcji ruchu dbamy również o to, aby jego układ mięśniowy oraz pokarmowy pracowały w prawidłowy sposób. Aktywny fizycznie pies nie jest narażony na to, że utyje – a otyłość, niestety jest często u psów spotykanym problemem. Poza tym pies aktywny to pies szczęśliwy, a takie spacery służą budowaniu silnych więzi pomiędzy nim a właścicielem.

Jednakże i na spacerze pupil potrafi zachowywać się w taki sposób, jaki nam niekoniecznie odpowiada, narażając często tym samym na szwank swoje bezpieczeństwo.
W rozwiązaniu takich problemów pomóc jednak mogą elektroniczne obroże, w zakresie których wybór jest obecnie na rynku ogromny.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, rozważ jego skomentowanie lub skorzystanie z RSS-a i w konsekwencji otrzymywania informacji o nowych wpisach do Twojego czytnika.


Komentarze

Brak komentarzy.

Wybacz, komentowanie tymczasowo zabronione.